Derby dla Susza

W Suszu rozegrano najciekawszy mecz w czwartej lidze w derbach powiatu Amex Bączek Unia Susz wygrała z Rolimpexem GKS Wikielec 2;1. Jest to niespodzianka bowiem Unia ostatnio nie grała zbyt rewelacyjnie.

Unia Susz – GKS Wikielec 2:1

1:0 13 min Marcin Karczewski

2;0 32 min Aleksander Kowalczyk

2:1 58 min. Paweł Łukasik

Mecz wywołał spore zainteresowanie kibiców setka kibiców przybyła z Wikielca by dopingować podopiecznych trenera Wojciecha Tarnowskiego. Sędzią głównym był pierwszoligowy  Piotr Krztoń jeden z najlepszych arbitrów w naszym województwie.

Pierwsza połowa to przewaga miejscowych którzy lepiej się czuli na murawie więcej operowali piłką atakowali śmielej bramkę jacka Malanowskiego. Efektem były dwie strzelone bramki już w 13 min bierną postawę obrony GKS wykorzystał Marcin Karczewski. Po dalszych 20 minutach  śmiało w pole karne wpadł Aleksander Kowalczyk wymanewrował obronę i bramkarza i było 2:0. Na początku drugiej połowy Wikielec zaczął grać na swoich obrotach najpierw w 58 min Paweł Łukasik zdobywa kontaktowa bramkę jest co raz lepiej GKS cały czas atakuje bramkę Susza. Ale futbolówka więcej nie wpada do bramki przeciwnika. Jeszcze w końcówce spotkania Mateusz Jajkowski w 90 minucie otrzymuje czerwoną kartkę za celowe zagranie ręką Szkoda bowiem remis byłby sprawiedliwy. Wygrywa ten zespół który więcej umieścił piłkę w siatce.  Po meczu trener W. Tarnowski przyznał ,, trochę przespaliśmy pierwsza połowę meczu w drugiej graliśmy na swoim poziomie ale to nie wystarczyło. W drugiej połowie zagraliśmy z determinacją dominowaliśmy na boisku było nerwowo. Nie załamujemy się gramy dalej.”

Amex Bączek Unia Susz – Puwalski, Wiśniewski, Laskowski, Górski, Hanas, Ludwiczak (90 min Bieńkowski), Kowalczyk( 80 min Wacławski), Luliński, Kruczkowski, Karczewski, Krause. Zagrali

Rolimpex GKS Wikielec – Malanowski, Sobociński, Sagan, Jajkowski, Kacperek, Naczas, Piceluk( 46 min Płoski), Klofik (67 Alancewicz), Piórkowski (69 Sierzputowski), Kołakowski (46 min Tomczyk) , Łukasik

1/8 finału 13 .09. g. 15,30 Jeziorak Iława - Rolimpex GKS Wikielec 0:4
(Piotr Wypniewski, Cezary Nowiński, Piotr Kacperek i Arkadiusz Koprucki)

1/4 WIOSNA 2018

25 KWIETNIA G. 17,00   ROLIMPEX GKS WIKIELEC - SOKÓŁ OSTRÓDA 3:1

(bramki Cezary Nowiński - 2 i gol samobójczy)

1/2 WPP  16 MAJA G.17,00 LKS Różnowo - Rolimpex GKS Wikielec 1:2

(bramki Adrian Płoski, Paweł Tomkiewicz)

6 CZERWCA g. 17. Biała Piska FINAŁ WPP Rolimpex GKS Wikielec - Kaczkan Huragan Morąg 1:3 (gol Paweł Kolcz)