Remis z pretendentem do awansu !!!!

Rolimpex GKS Wikielec - Widzew Łódź 2:2 (1:1)
0:1 15 min. Aleksander Kwiek
1:1 34 min. Rafał Śledź
1:2 58 min. Kacper Falon
2:2 64 min. Rafał Śledź
Rolimpex GKS Wikielec : Jacek Malanowski, Mateusz Jajkowski, Arkadiusz Koprucki, Piotr Kacperek, Bartosz Wrzosek, Paweł Sagan, Cezary Nowiński (67' Paweł Łukasik), Paweł Kolcz, Borys Piórkowski - Rafał Śledź (80' Kamil Smyt), Remigiusz Sobociński (75' Kamil Tomczyk)
 

Widzew Łódź : Patryk Wolański - Marcin Pigiel, Radosław Sylwestrzak, Sebastian Zieleniecki, Marcin Kozłowski - Mateusz Michalski, Maciej Kazimierowicz (81' Damian Kostkowski), Adam Radwański, Aleksander Kwiek - Daniel Świderski (46' Kacper Falon), Michał Miller (67' Daniel Gołębiewski)
Żółte kartki: Sagan, Nowiński, Malanowski, Tomczyk, Kacperek (wszyscy Rolimpex GKS)
Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce)

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy GKS Wikielec którzy zremisowali na własnym terenie z renomowanym zespołem Widzewa Łódź. Widzew prowadzony przez trenera Franciszka Smudę ma awansować do drugiej ligi jednak Wikielec pomieszał szyki faworytom i urwał cenne punkty. GKS po zmianie trenera zagrał bardzo odważnie z Widzewem kontrolował grę próbował grać z kontry i zdobywał bramki. Łodzianie dwukrotnie prowadzili ale GKS zawsze wyrównywał. Mecz na pewno przejdzie do historii futbolu w Wikielcu. Około 1200 kibiców, ponad 30 akredytowanych dziennikarzy na to spotkanie większość mediów z Łodzi, wspaniała atmosfera na trybunach. Dla licznie przybyłych kibiców Widzewa była darmowa grochówka. Zespół trenera Klimka walczył prze całe 90 minut bardzo ofiarnie do samego końca. Golkiper GKS Jacek Malanowski bronił jak w transie. Cały zespół z Wikielca zasłużył na słowa uznania. Widzew jednak po mimo swych mocarstwowych planów nie jest taki groźny i można było akurat w tym meczu z nimi powalczyć. Mecz podwyższonego ryzyka przebiegł w sportowej atmosferze i bez zakłóceń. Liczne służby ochroniarskie i policyjne czuwały nad sprawnym przebiegiem tego pojedynku. Trener Franciszek Smuda na konferencji prasowej otrzymał na pamiątkę paczkę firmy Rolimpex ,,Najlepsze trawy z Iławy"

Po meczu powiedzieli;

Franciszek Smuda- ,, straciliśmy punkty z przeciwnikiem z którym powinniśmy wygrać. Strata dwóch punktów jest faktem. Przeciwnik zagrał z kontry. Przez dwa i pół miesiąca tak szybko nie poukłada się wszystkiego.

Arkadiusz Klimek – zagraliśmy ze świetna drużyną. Nie mogliśmy grać otwartej piłki. Zagraliśmy z kontry i to się udało. Wykorzystaliśmy dwie szanse i to dało na remis z takim renomowanym rywalem. Jestem zadowolony z postawy całej ekipy. Jest wiara że możemy powalczyć w innych spotkaniach o ligowe punkty.

Krzysztof Sadowski (prezes GKS Wikielec) - ,, cieszę się że był to wreszcie bardzo udany mecz Wikielca. Graliśmy jak równy z równym. Bardzo ciepło przyjęliśmy kibiców z Łodzi. Przy wyprowadzeniu zespołów była eskorta dzieci trenujących w naszym klubie. Specjalnie również podziękowaliśmy jako klub wójtowi Gminy Iława Krzysztofowi Harmacińskiemu za dobrą współpracę na linii samorząd wiejski gminy Iława a klub z Wikielca.

 

 

 

 

Po hicie w Wikielcu

 

Mecz Rolimpexxu GKS Wikielec z Widzewem Łódź był bezsprzecznie wielkim wydarzeniem sportowym w gminie Iława. Taki wielki mecz to na pewno będzie wpisany w historię GKS Wikielec. To będzie wydarzenie które zostanie zapisane w annałach klubowych klubu z Wikielca. GKS zremisował 2;2 z Widzewem Łódź. Dwie  bramki w tym spotkaniu dla Wikielca zdobył Rafał Śledź.

KIBICE

Prawie 1200 kibiców obserwowało to ciekawe spotkanie piłkarskie na stadionie GKS. Około 300 kibiców dotarło z Łodzi. Przyjechali swoimi samochodami. Ten mecz obserwowali także członkowie Zarządu Widzewa. Dla gości  utworzono specjalny oddzielny parking. Zachowywali się bardzo spokojnie przez cały czas dopingowali swoich zawodników. W jednym momencie był mały niesmak kiedy padły słowa niecenzuralne po adresem GKS. Ale taki jest sport taka jest piłka nożna. Nasi kibice to raczej spokojni kibice od czasu do czasu do czasu nagradzali oklaskami zagrania i bramki naszych zawodników. Również dopingowali swój zespół. A było to widowisko przedniej marki. Były bramki, ciekawe zagrania i dramaturgia sportowa to zapewne ucieszyło wszystkich kibiców zebranych na stadionie. Dla kibiców przyjezdnych przygotowano bezpłatną grochówkę którą wydawali strażacy. Poszczono także nieoficjalny hymn kibiców Widzewa co im się bardzo podobało. Obie jedenastki wyprowadziła honorowa eskorta złożona z dziewcząt GKS Wikielec oraz z grup najmłodszych  grających w naszych klubie.

 

PUCHAR DLA WÓJTA

Działacze GKS Wikielec w podziękowaniu za bardzo dobrą współpracę z samorządem gminnym wręczyli wójtowi gminy Iława Krzysztofowi Harmacińskiemu okolicznościowy i okazały puchar. Wójt planuje budowę nowej szatni dla zawodników będzie to nowy funkcjonalny budynek klubowy.  To wszystko cieszy i napawa entuzjazmem. Wójt od kibiców na stadionie zebrał zasłużone oklaski (nawet kibice z Łodzi bili brawo). Krzysztof Harmaciński bardzo mocno ze swojej strony zaangażował się w organizację tej masowej imprezy w Wikielcu. Dziennikarze z Łodzi otrzymali pamiątkowe gadżety oraz informacje o gminie Iława może kiedyś wybiorą się do naszej gminy na letni odpoczynek.

 

BEZPIECZEŃSTWO

 

Pod tym względem było bardzo bezpiecznie duże siły policyjne z powiatu iławskiego oraz grupa specjalna z Olsztyna czuwały nad sprawnym przebiegiem tego spotkania. Nawet do Wikielca przyjechała specjalna polewaczka policyjna ale stała sobie spokojnie przy budynku klubowym i nie było potrzeby jej używać. Była też firma ochraniarska z Warszawy wynajęta do zabezpieczenia tego meczu. Takiego pokazu siły to w historii Wikielca jeszcze nie było. Cały mecz był bardzo spokojny.

 

MEDIA ŁÓDZKIE

Około 30 dziennikarzy zostało specjalnie akredytowanych na to spotkanie piłkarskie w III lidze. Był to swoisty rekord w historii klubu z Wikielca. Większość pochodziła z Łodzi.  Wszyscy dziennikarze byli bardzo ciepło przyjęci przez działaczy GKS. Mieli  bardzo dobre warunki do pracy. W swoich relacjach bardzo ciepło wyrażali się o organizacji meczu że i środowisko wiejskie może być tak dobrze zorganizowane. Zapraszali już na wiosnę na rewanż do Łodzi. To cieszy i podnosi na duchu.

 

PS,

Cieszy także jedna sprawa że Wikielec zdobył w tym meczu jeden punkt i tym samym przełamał fatalne pasmo porażek. Nowy trener Arkadiusz Klimek wniósł nowy powiew w tą ekipę oby to się utrzymywało przez najbliższe mecze Rolimpexu GKS Wikielec. Oby takich niezapomnianych wydarzeń sportowych w historii klubu nie brakowało.

 

ROLIMPEX  GKS  WIKIELEC

 RUNDA JESIENNA

  IV LIGA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesień   2018 

0.00. g. 00,00   Rolimpex GKS Wikielec    

 

 

 

 

                                  MECZE ROLIMPEXU GKS WIKIELEC IV LIGA

 

 

 

 

 

WOJEWÓDZKI PUCHAR POLSKI

1/8 finału 13 .09. g. 15,30 Jeziorak Iława - Rolimpex GKS Wikielec 0:4
(Piotr Wypniewski, Cezary Nowiński, Piotr Kacperek i Arkadiusz Koprucki)

1/4 WIOSNA 2018

25 KWIETNIA G. 17,00   ROLIMPEX GKS WIKIELEC - SOKÓŁ OSTRÓDA 3:1

(bramki Cezary Nowiński - 2 i gol samobójczy)

1/2 WPP  16 MAJA G.17,00 LKS Różnowo - Rolimpex GKS Wikielec 1:2

(bramki Adrian Płoski, Paweł Tomkiewicz)

6 CZERWCA g. 17. Biała Piska FINAŁ WPP Rolimpex GKS Wikielec - Kaczkan Huragan Morąg 1:3 (gol Paweł Kolcz)

 

 

 

SPONSOR   STRATEGICZNY

       

 

    

      

WSPIERA  NAS  GMINA  IŁAWA

 

 

                 

UWAGA KLUB GKS WIKIELEC ZA ROK 2016

POZYSKAŁ Z 1% KWOTĘ  6922 ZŁ, 10 GR,

DZIĘKUJEMY WAM ZA TO !!!!!

 

33  KOLEJKA  III LIGI

 HURAGAN MORAG - ROLIMPEX  GKS WIKIELEC 4:0 

DRWĘCA NML - SOKÓŁ ALEKSANDRÓW Ł. 1;4 

 WARTA  SIERADZ - SOKÓŁ OSTRÓDA 0:2 

ŚWIT NDM - VICTORIA SULEJÓWEK 0:1

URSUS WARASZAWA - TUR BIELSK  PODL. 2:0 

MKS EŁK - ŁKS 1926 ŁOMŻA 2:2

WIDZEW ŁÓDŹ     - LECHIA TOMASZÓW MAZ 0:0.

LEGIA II WARSZAWA - POLONIA WARSZAWA 1;2 

OLIMPIA ZAMBRÓW - PELIKAN ŁOWICZ 3:1

 

 

 

TABELA III LIGI   (SKRÓT)

1. WIDZEW ŁÓDŹ                          70. PKT.

2. LECHIA TOMASZÓW MAZ     70. PKT.

3. SOKÓŁ ALEKSANDRÓW Ł.    63 PKT

4. POLONIA WARSZAWA              59 PKT.

5. OLIMPIA ZAMBRÓW                50 PKT

6. HURAGAN MORĄG                  48 PKT.

................................................................................................

 

16. WARTA SIERADZ                           26.  PKT.

17, TUR BIELSK PODL.                       25. PKT.

18, ROLIMPEX GKS WIKIELEC            18. PKT.