Remis z pretendentem do awansu !!!!

Rolimpex GKS Wikielec - Widzew Łódź 2:2 (1:1)
0:1 15 min. Aleksander Kwiek
1:1 34 min. Rafał Śledź
1:2 58 min. Kacper Falon
2:2 64 min. Rafał Śledź
Rolimpex GKS Wikielec : Jacek Malanowski, Mateusz Jajkowski, Arkadiusz Koprucki, Piotr Kacperek, Bartosz Wrzosek, Paweł Sagan, Cezary Nowiński (67' Paweł Łukasik), Paweł Kolcz, Borys Piórkowski - Rafał Śledź (80' Kamil Smyt), Remigiusz Sobociński (75' Kamil Tomczyk)
 

Widzew Łódź : Patryk Wolański - Marcin Pigiel, Radosław Sylwestrzak, Sebastian Zieleniecki, Marcin Kozłowski - Mateusz Michalski, Maciej Kazimierowicz (81' Damian Kostkowski), Adam Radwański, Aleksander Kwiek - Daniel Świderski (46' Kacper Falon), Michał Miller (67' Daniel Gołębiewski)
Żółte kartki: Sagan, Nowiński, Malanowski, Tomczyk, Kacperek (wszyscy Rolimpex GKS)
Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce)

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy GKS Wikielec którzy zremisowali na własnym terenie z renomowanym zespołem Widzewa Łódź. Widzew prowadzony przez trenera Franciszka Smudę ma awansować do drugiej ligi jednak Wikielec pomieszał szyki faworytom i urwał cenne punkty. GKS po zmianie trenera zagrał bardzo odważnie z Widzewem kontrolował grę próbował grać z kontry i zdobywał bramki. Łodzianie dwukrotnie prowadzili ale GKS zawsze wyrównywał. Mecz na pewno przejdzie do historii futbolu w Wikielcu. Około 1200 kibiców, ponad 30 akredytowanych dziennikarzy na to spotkanie większość mediów z Łodzi, wspaniała atmosfera na trybunach. Dla licznie przybyłych kibiców Widzewa była darmowa grochówka. Zespół trenera Klimka walczył prze całe 90 minut bardzo ofiarnie do samego końca. Golkiper GKS Jacek Malanowski bronił jak w transie. Cały zespół z Wikielca zasłużył na słowa uznania. Widzew jednak po mimo swych mocarstwowych planów nie jest taki groźny i można było akurat w tym meczu z nimi powalczyć. Mecz podwyższonego ryzyka przebiegł w sportowej atmosferze i bez zakłóceń. Liczne służby ochroniarskie i policyjne czuwały nad sprawnym przebiegiem tego pojedynku. Trener Franciszek Smuda na konferencji prasowej otrzymał na pamiątkę paczkę firmy Rolimpex ,,Najlepsze trawy z Iławy"

Po meczu powiedzieli;

Franciszek Smuda- ,, straciliśmy punkty z przeciwnikiem z którym powinniśmy wygrać. Strata dwóch punktów jest faktem. Przeciwnik zagrał z kontry. Przez dwa i pół miesiąca tak szybko nie poukłada się wszystkiego.

Arkadiusz Klimek – zagraliśmy ze świetna drużyną. Nie mogliśmy grać otwartej piłki. Zagraliśmy z kontry i to się udało. Wykorzystaliśmy dwie szanse i to dało na remis z takim renomowanym rywalem. Jestem zadowolony z postawy całej ekipy. Jest wiara że możemy powalczyć w innych spotkaniach o ligowe punkty.

Krzysztof Sadowski (prezes GKS Wikielec) - ,, cieszę się że był to wreszcie bardzo udany mecz Wikielca. Graliśmy jak równy z równym. Bardzo ciepło przyjęliśmy kibiców z Łodzi. Przy wyprowadzeniu zespołów była eskorta dzieci trenujących w naszym klubie. Specjalnie również podziękowaliśmy jako klub wójtowi Gminy Iława Krzysztofowi Harmacińskiemu za dobrą współpracę na linii samorząd wiejski gminy Iława a klub z Wikielca.

 

 

 

 

Po hicie w Wikielcu

 

Mecz Rolimpexxu GKS Wikielec z Widzewem Łódź był bezsprzecznie wielkim wydarzeniem sportowym w gminie Iława. Taki wielki mecz to na pewno będzie wpisany w historię GKS Wikielec. To będzie wydarzenie które zostanie zapisane w annałach klubowych klubu z Wikielca. GKS zremisował 2;2 z Widzewem Łódź. Dwie  bramki w tym spotkaniu dla Wikielca zdobył Rafał Śledź.

KIBICE

Prawie 1200 kibiców obserwowało to ciekawe spotkanie piłkarskie na stadionie GKS. Około 300 kibiców dotarło z Łodzi. Przyjechali swoimi samochodami. Ten mecz obserwowali także członkowie Zarządu Widzewa. Dla gości  utworzono specjalny oddzielny parking. Zachowywali się bardzo spokojnie przez cały czas dopingowali swoich zawodników. W jednym momencie był mały niesmak kiedy padły słowa niecenzuralne po adresem GKS. Ale taki jest sport taka jest piłka nożna. Nasi kibice to raczej spokojni kibice od czasu do czasu do czasu nagradzali oklaskami zagrania i bramki naszych zawodników. Również dopingowali swój zespół. A było to widowisko przedniej marki. Były bramki, ciekawe zagrania i dramaturgia sportowa to zapewne ucieszyło wszystkich kibiców zebranych na stadionie. Dla kibiców przyjezdnych przygotowano bezpłatną grochówkę którą wydawali strażacy. Poszczono także nieoficjalny hymn kibiców Widzewa co im się bardzo podobało. Obie jedenastki wyprowadziła honorowa eskorta złożona z dziewcząt GKS Wikielec oraz z grup najmłodszych  grających w naszych klubie.

 

PUCHAR DLA WÓJTA

Działacze GKS Wikielec w podziękowaniu za bardzo dobrą współpracę z samorządem gminnym wręczyli wójtowi gminy Iława Krzysztofowi Harmacińskiemu okolicznościowy i okazały puchar. Wójt planuje budowę nowej szatni dla zawodników będzie to nowy funkcjonalny budynek klubowy.  To wszystko cieszy i napawa entuzjazmem. Wójt od kibiców na stadionie zebrał zasłużone oklaski (nawet kibice z Łodzi bili brawo). Krzysztof Harmaciński bardzo mocno ze swojej strony zaangażował się w organizację tej masowej imprezy w Wikielcu. Dziennikarze z Łodzi otrzymali pamiątkowe gadżety oraz informacje o gminie Iława może kiedyś wybiorą się do naszej gminy na letni odpoczynek.

 

BEZPIECZEŃSTWO

 

Pod tym względem było bardzo bezpiecznie duże siły policyjne z powiatu iławskiego oraz grupa specjalna z Olsztyna czuwały nad sprawnym przebiegiem tego spotkania. Nawet do Wikielca przyjechała specjalna polewaczka policyjna ale stała sobie spokojnie przy budynku klubowym i nie było potrzeby jej używać. Była też firma ochraniarska z Warszawy wynajęta do zabezpieczenia tego meczu. Takiego pokazu siły to w historii Wikielca jeszcze nie było. Cały mecz był bardzo spokojny.

 

MEDIA ŁÓDZKIE

Około 30 dziennikarzy zostało specjalnie akredytowanych na to spotkanie piłkarskie w III lidze. Był to swoisty rekord w historii klubu z Wikielca. Większość pochodziła z Łodzi.  Wszyscy dziennikarze byli bardzo ciepło przyjęci przez działaczy GKS. Mieli  bardzo dobre warunki do pracy. W swoich relacjach bardzo ciepło wyrażali się o organizacji meczu że i środowisko wiejskie może być tak dobrze zorganizowane. Zapraszali już na wiosnę na rewanż do Łodzi. To cieszy i podnosi na duchu.

 

PS,

Cieszy także jedna sprawa że Wikielec zdobył w tym meczu jeden punkt i tym samym przełamał fatalne pasmo porażek. Nowy trener Arkadiusz Klimek wniósł nowy powiew w tą ekipę oby to się utrzymywało przez najbliższe mecze Rolimpexu GKS Wikielec. Oby takich niezapomnianych wydarzeń sportowych w historii klubu nie brakowało.

 

ROLIMPEX  GKS  WIKIELEC

 RUNDA JESIENNA

  III LIGA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIOSNA   2018 

25.04. g. 17,00   Rolimpex GKS Wikielec - Sokół Ostróda (1/4 WPP)

 

 

 

 

                                  MECZE ROLIMPEXU GKS WIKIELEC III LIGA

 

 

28 KWIETNIA  19,45 SOKÓŁ OSTRÓDA - ROLIMPEX GKS WIKIELEC

2 MAJA G. 17,00 ROLIMPEX GKS WIKIELEC - VICTORIA SULEJÓWEK

5 MAJA 17,00 ŚWIT NDM - ROLIMPEX GKS WIKIELEC

11 MAJA 18,00 ROLIMPEX GKS WIKIELEC - WARTA SIERADZ

20 MAJA 19,10 WIDZEW ŁÓDŹ - ROLIMPEX GKS WIKIELEC

23 MAJA 18,00 ROLIMPEX GKS WIKIELEC - MKS EŁK

26/27 MAJA LEGIA II WARSZAWA - ROLIMPEX GKS WIKIELEC

2 CZERWCA 17,00 ROLIMPEX GKS WIKIELEC - OLIMPIA ZAMBRÓW

9 CZERWCA 17,00 KACZKAN HURAGAN MORAG - ROLIMPEX GKS WIKIELEC

16 CZERWCA 17,00 ROLIMPEX GKS WIKIELEC - URSUS WARSZAWA

 

 

WOJEWÓDZKI PUCHAR POLSKI

1/8 finału 13 .09. g. 15,30 Jeziorak Iława - Rolimpex GKS Wikielec 0:4
(Piotr Wypniewski, Cezary Nowiński, Piotr Kacperek i Arkadiusz Koprucki)

1/4 WIOSNA 2018

25 KWIETNIA G. 17,00   GKS WIKIELEC - SOKÓŁ OSTRÓDA

 

 

 

SPONSOR   STRATEGICZNY

       

 

    

      

WSPIERA  NAS  GMINA  IŁAWA

 

 

                 

UWAGA KLUB GKS WIKIELEC ZA ROK 2016

POZYSKAŁ Z 1% KWOTĘ  6922 ZŁ, 10 GR,

DZIĘKUJEMY WAM ZA TO !!!!!

 

24  KOLEJKA  III LIGI

ROLIMPEX  GKS WIKIELEC - LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI  1:3   

SOKÓŁ ALEKSANDRÓW Ł. - POLONIA WARSZAWA 2:2

 TUR BIELSK PODLASKI   - SOKÓŁ OSTRÓDA

OLIMPIA ZAMBRÓW - WIDZEW ŁÓDŹ 0:1

URSUS WARSZAWA -  ŚWIT NDM. 1;1

 HURAGAN MORĄG - WARTA SIERADZ 1;1

LEGIA II WARSZAWA - MKS EŁK   

DRWĘCA NML - VICTORIA SULEJÓWEK  

 

 

TABELA III LIGI   (SKRÓT)

1. WIDZEW ŁÓDŹ                          50 PKT.

2. SOKÓŁ ALEK. ŁÓDZKI             45  PKT.

3. LECHIA T. MAZ.                         45 PKT

4. POLONIA WARSZAWA              39 PKT.

5. HURAGAN MORĄG                  36 PKT

6. PELIKAN ŁOWICZ                    35 PKT.

................................................................................................

 

16. WARTA SIERADZ                           15.  PKT.

17, TUR BIELSK PODL.                         14. PKT.

18, ROLIMPEX GKS WIKIELEC          8. PKT.